Cytaty na Dzień Kobiet + opinia o książce „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek”

2022-Dzień kobiet inspirujące cytaty

Na urodziny dostałam od przyjaciółki książkę: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek. Los chciał, że ku pokrzepieniu, sięgnęłam po nią właśnie teraz.

Ta napisana, zilustrowana i wydana przez piękne kobiety książka jest zbiorem motywujących, inspirujących i skłaniających do refleksji historii. Historii stu kobiet, które związały swoje życie z Polską. Pięknie wydana, uzupełniona kolorowymi grafikami od polskich artystek. To wszystko sprawia, że jest idealną kompozycją na Dzień Kobiet. Musiałam zrobić o niej post.

Była tak lekka i przystępna, że pochłonęłam ją jednym tchem. Uzupełniłam tym samym swoją wiedzę z historii, bo o niektórych paniach pierwszy raz czytałam. O Curie-Skłodowskiej, czy Oldze Tokarczuk słyszał każdy, ale zapewniam, że znajdziecie tu wiele życiorysów, o których nie mieliście pojęcia. Wśród nich wokalistki jazzowe, pedagożki, pisarki i astronomki, a także lekkoatletki, pilotki i królowe. Wszystkie historie wzruszają, dodają otuchy i wielkiego kopa do działania. Dosłownie czułam, jak ze strony na stronę wzrastał mi poziom endorfin.

Chciałabym ucelebrować (nowe słowo) dzisiaj wszystkie kobiety, dlatego przedstawiam 8 cytatów od Polek z tejże książki. Cytatów, które dają siłę???⁠

Enjoy! Ciekawa jestem, który cytat do Was przemawia najbardziej 🙂

Ode mnie ogromne propsy dla Sylwii Chutnik, Joanny Walczak, Rebel Girls, Wydawnictwa Debit, ilustratorek i wszystkich osób, które pracowały przy tworzeniu tej książki. Dziękuję!

moja ocena: 5/5

+dzięki za prezent, Martynka 🙂

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *