Spełnianie oczekiwań

spelnianie oczekiwan

„Ale… kobieta nie powinna (wstaw własny tekst)”🧐

😏Czasami on/ona/oni/społeczeństwo ma co do nas pewne oczekiwania. Często wynika to z przekazywanych z pokolenia na pokolenie stereotypów, np. że „kobieta nie powinna zajmować się inwestycjami” lub „mężczyzna nie gotuje”.

Ja od blisko trzech lat zajmuję się handlem instrumentami finansowymi, a od 7 miesięcy jestem trejderką kryptowalut w KTG Global ktg_global i muszę powiedzieć, że kobiety coraz chętniej podejmują ten, jakby się zdawało, „typowo męski” zawód. W branży marketingowej (mój przeszły zawód) nigdy nie widziałam takiego zaskoczenia, gdy mówiłam czym się zajmuję😄 No i wciąż zdarza mi się słyszeć zbiorowe przekonania, uogólnienia lub stwierdzenia „znajdź sobie normalną pracę”😅😅

Na szczęście wyznacznikiem mojej wartości nie jest aprobata społeczna. Każdy z nas jest wartością samą w sobie. Jesteśmy wartościowi i wystarczający będąc sobą. Zajmujmy się więc tym, co lubimy, co potrafimy lub co wybraliśmy. Spełniajmy przede wszystkim swoje własne oczekiwania, bo mamy prawo do dbania o siebie w ten sposób.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.