Metoda małych kroków

Metoda małych kroków

?Zawsze gdy napotkam na wyzwania lub sytuacje wydające się trudne lub przerażające, rozbijam je na mniejsze kroki. Skupiam się na pierwszym stopniu przed sobą, unikając patrzenia na całą „klatkę schodową”, by uniknąć nadmiernego stresu.? To podejście pomaga uniknąć poczucia przytłoczenia i zniechęcenia?, które może wynikać z myślenia o rozwiązaniu całego problemu/ zadania naraz.

Filozofia kaizen również podąża tą drogą. Jedna z jej zasad opiera się na wprowadzaniu zmian małymi krokami, aby zminimalizować strach przed dużymi zmianami. Poprzez podejmowanie drobnych, konkretnych kroków, zapewniamy sobie też stały rozwój i stopniowo osiągamy nasze cele.✌

✨Ja wykorzystuję metodę małych kroków zawsze wtedy, gdy napotykam uczucie przytłoczenia. Skupiam się wtedy na działaniach, które mogę podjąć ?dzisiaj?, zamiast martwić się tym, co wydarzy się za miesiąc. Koncentruję się na teraźniejszości i rozwiązuję problemy krok po kroku i dzień po dniu. Ale myślę, że dobrze jest wdrożyć takie podejście również w rozwoju, np. gdy uczymy się czegoś nowego✨⁠?

Czy Wy również stosujecie takie podejście? ? Pomaga Wam?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *