Doceniaj małe kroki

?Wiem, że każdy krok prowadzący do celu może wydawać się zbyt mały i nic nieznaczący. Jednak właśnie te małe kroki i drobne wysiłki są ważne. To fundament, na którym budujemy swoją drogę do sukcesu. Warto zatem po każdym kroku zatrzymać się na chwilę, by go docenić?

?‍?Jak pisze @drjulie w swojej książce „Jak zmienić złe dni na lepsze”, takie drobne nagrody mogą przynieść korzyści w postaci mniejszych wyrzutów dopaminy podczas dążenia do głównego celu. Dopamina nie tylko daje przyjemne uczucie, ale także motywuje nas do patrzenia w przyszłość i podejmowania dalszych wysiłków. Dodatkowo, pomaga nam wyobrazić sobie, jak będziemy się czuli, gdy uda nam się sprostać stojącemu przed nami wyzwaniu, wyzwalając w nas dodatkowy entuzjazm.

?️‍♀️Właśnie dlatego warto docenić każdy mały krok i go uczcić. Niekoniecznie musimy robić to bardzo hucznie i publicznie, ale warto to odnotować i ucelebrować po swojemu. Bo sama świadomość, że potrafimy coś osiągnąć, mobilizuje nas do dalszego działania, nauki i rozwoju?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *